slavic booki

Czytaj słowiaskie ebooki

Jestem wielką fanką ebooków i wyznawczynią czytnika książek, dlatego też zebrałam dla Was listę slavic ebooków, które dzięki jednemu klikowi możecie mieć na swoim czytniku/telefonie/tablecie w ciągu sekundy i przy tym nie wychodzić z domu.

Książki z tego wpisu znajdziecie na legimi (nie, nie jest to wpis sponsorowany, po prostu to dobry portal, który szczerze polecam). Jeżeli nie macie tam abonamentu, to myślę, że teraz jest dobry czas na przetestowanie go. Klikając w ten link (afiliacyjny) otrzymujecie 30 dni na wypróbowanie całości serwisu.

Mitologia słowiańska

Jeżeli stale odkładaliście przeczytanie słowiańskich mitów, rozpraw o nich oraz autorskich interpretacji naszej rodzimej mitologii, to myślę, że przyszedł czas, by się zabrać za ten temat. Na legimi znajdziecie:

Dary bogów – uwielbiam tę książkę i każdemu, kto pyta mnie, od czego zacząć przygodę ze słowiańskością, polecam właśnie ten tytuł. Więcej czasu wolnego to także dobra okazja dla mnie, by odświeżyć sobie Brucknera (choć wielce ubolewam, że nie ma tutaj Gieysztora w postaci ebooka). Trzeciego tytułu jeszcze nie znam (jeszcze!), ale daję Wam znać, że jest dostępny w formie elektronicznej.

Baśniowa słowiańskość

Dom na Kurzych Łapach – baśń o Babie Jadze i jej wnuczce nie tylko dla dzieci. Ja czytałam ją z zapartym tchem. Zdecydowanie jedna z lepszych książek tego roku.

Niedźwiedź i słowik – a także dwie następne części, to moim zdaniem absolutny majstersztyk! Uwaga, grozi mocnym kacem książkowym.

Wędrówka w przeszłość

Popiel – to polskie legendy opowiedziane na nowo w jednej powieści. Nie porwały mnie tak mocno jak Dary bogów, jednak nadal jest to kawał dobrej powieści.

Wilcza dolina – seria książek, która wciągnęła mnie od pierwszych stron już dawno temu. Połknęłam oba tomy na raz i teraz wypatruję trzeciej części.

Kobiety, które wiedzą

Wiedmapiękna historia o dziewczynie, która zostaje wiedmą, czyli tą, która wie. Znajdziecie tu też sporą dawkę wiedzy o ziołach i o wiedźmim… marketingu!

Stara Słaboniowa i spiekładuchyto perła wśród wszystkich slavic booków. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji jej przeczytać, to naprawcie to jak najszybciej.

Boginie z Žítkovej – kolejna perełka. Tutaj poznacie historię czeskich szeptuch, które nazywa się boginiami. Znajdziecie tu także sporo wątków historycznych.

Słowiańskość we współczesnym świecie

Seria Żniwiarz – książki, które wciągają od pierwszych stron. Ja jestem po lekturze pierwszego tomu i już zacieram ręce na ciąg dalszy. Na legimi znajdziecie także drugą serię tej autorki – Zapomniana księga – również są tutaj słowiańskie motywy.

Gdzie diabeł mówi dobranoc – powieści utrzymane w klimacie village fantasy ze słowiańskimi motywami. Jest nastolatka, jest trauma i jest… pakt z diabłem. Jestem po lekturze pierwszego tomu – czytało się bardzo przyjemnie, przede mną jeszcze drugi.

Ebooki dla dzieci i młodzieży

Biała wieża – przepiękna historia o leszych i innych mieszkańcach lasu, którzy stają w obronie swojego domostwa. Niby dla młodzieży, ale mi mnie świetnie się ją czytało.

Noc między Tam i Tu oraz Świt między dobrym i złym – dwie cienkie książki nawiązujące do Wilczej doliny Marty Krajewskiej. Świetnie napisane, każda do przeczytania za jednym posiedzeniem.

Plemionarodzeństwo, podróż w czasie i wspaniale opisany wątek tego, co by było, gdybyśmy nagle wylądowali w czasach naszych przodków bez internetu, telefonów i innych przydatnych rzeczy.

A dodatkowo…

To oczywiście nadal nie jest wszystko! Bo na legimi znajdziecie także inne słowiańskie powieści. Cześć z nich czytałam (będą linkowały do recenzji), część nie, umieszczam tu jednak wszystko, by każdy z łatwością znalazł swojego wymarzonego slavic ebooka.

 • Baranowski Bohdan – W kręgu upiorów i wilkołaków. Demonologia słowiańska
 • Fulińska Agnieszka, Klęczar Aleksandra – Mysia wieża
 • Kosin Renata – Nić Arachny | Siostry Jutrzenki – tom 1
 • Kosin Renata – Słowiański amulet | Siostry Jutrzenki – tom 2
 • Maludy Aleksandra Katarzyna – Wisznia ze słowiańskiej głuszy
 • Obiedziński Mariusz – Skrzypeczki płanetników
 • Rozmus Aleksandra – Okrutnik. Dziedzictwo krwi – tom 1
 • Rozmus Aleksandra – Okrutnik. Spełniona przepowiednia – tom 2
 • Sokalska Anna – Wiedźma – Opowieści z Wieloświata – tom 1
 • Sokalska Anna – Żertwa – Opowieści z Wieloświata – tom 2
 • Sokalska Anna – Kuglarz – Opowieści z Wieloświata – tom 3
 • Tokarczuk Olga – Prawiek i inne czasy

Dobrej lektury 🙂

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

Dodaj komentarz