O mnie

Autorka bloga zasypana słowiańskimi tytułami książek. Dosłownie.

Cześć! Prawda jest taka, że to blog o słowiańskich książkach, a nie o mnie. Ale skoro jesteś w tej zakładce, to zdradzę Ci kilka faktów:

  • moja szklanka zawsze jest w połowie wypełniona magią,
  • kolekcjonuję “Czerwone Kapturki” w przeróżnych językach,
  • pochodzę z Rosji , a tam Baba Jaga jest postacią pozytywną,
  • moje włosy zawsze mi powtarzają: „you have no power here!”,
  • nigdy nie powiem „nie” na kawę i pringlesy…
  • pracuję w najlepszym wydawnictwie na świecie!

Slavic book nie jest moim pierwszym blogiem. Przez 8 lat prowadziłam książkowy blog Przeczytaj mnie, który być może kojarzysz. Jednak zawsze marzyła mi się strona całkowicie poświęcona słowiańskim powieściom…

Zaczęło się od książki, która gdy miałam jakieś 6 lat, jako pierwsza wciągnęła mnie swoją treścią tak, że nie mogłam się od niej oderwać. Opowiadała o małym domowiku i niestety nie została przetłumaczona na język polski. Potem jako nastolatka przeczytałam “Samotność bogów” Doroty Terakowskiej i całkowicie zakochałam się w słowiańszczyźnie. Wyższe wykształcenie zdobyłam broniąc pracę o “Elementach pogaństwa we współczesnej literaturze i kulturze”. 

Dziewczyna idąca drogą, odwrócona do obiektywy tyłem, na plecach plecak kanken z wetkniętymi w niego kwiatami. Wokół zieleń, panuje lato, droga wiejska.

O tym blogu marzyłam od chwili, gdy na Przeczytaj mnie napisałam zestawienie pięciu książek o magii ludowej i wierzeniach pogańskich. To post z 2015 roku i wtedy niestety taki blog nie miałby racji bytu, gdyż wydane słowiańskie powieści można było policzyć na palcach jednej ręki. Jednak teraz moja słowiańska lista przekracza 50 tytułów (o wszystkich Wam opowiem!), a wydawcy stale pracują nad coraz to nowymi.

Jeżeli chcesz wiedzieć co u mnie słychać, zapraszam na mojego instagrama, wiele się tam dzieje ↠ @slavicbook

W. ↟

Visit Us On InstagramVisit Us On Facebook