słowiański listopad

Słowiański Listopad 2020

Słowiański Listopad to akcja online, o której marzyłam od dawna! Jej głównym celem jest promowanie powieści ze słowiańskimi motywami i słowiańskości w XXI wieku. Przez cały miesiąc będziemy wspólnie czytać slavic booki! Przygotowałam także dla Was kilka ciekawych rozdań książkowych (i nie tylko!), będą też wywiady i rozmowy z ludźmi ze słowiańskiego świata, masa propozycji słowiańskich książek do przeczytania i o wiele, wiele więcej. Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami.

Kiedy?

2.11.2020 do 29.11.2020

Gdzie?

Cała akcja odbędzie się w 100% online na kanałach Slavic Book:

By być ze wszystkim na bieżąco, zachęcam do dodania się do wydarzenia na FB. Tam będą spinane wszystkie działania.

Harmonogram

Słowiański Listopad będzie podzielony na cztery bloki tematyczne:

Wiedźma i jej kociołek (2-8.11)

Słowiańskie demony (9-15.11)

Baba Jaga (16-22.11)

Współczesna słowiańskość (23-29.11)

Wyzwanie czytelnicze

Zachęcam bardzo mocno do dołączenia do wyzwania czytelniczego! Słowiański Listopad to idealny czas, by wyczytać wszystkie zalegające w naszej biblioteczce słowiańskie książki. A wiadomo, że wspólnie czyta się najlepiej.

Przygotowałam też plansze do pobrania i umieszczenia w social mediach/notesie/na tablicy. Można na niej wypisać listę książek, które zamierzamy przeczytać w listopadzie i pod koniec miesiąca zobaczyć, ile się udało. Do pobrania tutaj.

Musisz wiedzieć, że…

Marzyłam o tej akcji odkąd powstał Slavic Book. Zaczęłam ją przygotowywać jeszcze we wrześniu i kosztowała mnie wiele mojej pracy. Będzie mi zatem szalenie miło, jeżeli mnie wesprzesz udostępniając informację o tej akcji na swoich social mediach 🙂

Możesz też zajrzeć tutaj i kupić moją książkę. Przez cały słowiański listopad na hasło slavicbook otrzymasz 15% rabatu na wszystkie książki, które znajdziesz na tej stronie. Z góry bardzo Ci dziękuję!

No to… słowiański miesiąc zacząć czas!

Z wykształcenia filolog, literaturoznawca, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

3 komentarze

  • Agnimir Smoliński

    A propos zaklęć, czy wiesz, co oznacza zaklęcie – Abra ka dabra?
    To jest w j. słowiańskim. Znając j. rosyjski będzie Ci łatwiej to rozszyfrować.

  • Zaczytana Joana

    Obserwuję Slavicbook już od jakiegoś czasu i nie mogłam się doczekać listopada. Nie przepadam za tym miesiącem, bo raczej ze mnie letnia dusza, ale Ty sprawiłaś, że odliczałam dni do Listopada. I oto jestem 🙂 Obserwować będę z pewnością i jak czas mi pozwoli to i uczestniczyć z chęcią też.
    Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.