zapowiedzi książkowe

Słowiańskie zapowiedzi książkowe styczeń 2020

W poprzednim poście podsumowałam rok 2019 wybierając najlepsze i najgorsze książki, to teraz zapraszam Was do rzucenia okiem na to, co nas czeka w styczniu 2020. A czekają całkiem niezłe slavic booki!

1. Ad Astra – Anna Jurewicz

Autorka:  Anna Jurewicz
Wydawnictwo:  Aniversum
Premiera:  6 stycznia 2020

Ad Astra jest drugą częścią Sub Rosy i opowiada o dalszych losach młodej wiedźmy Róży Świętojańskiej. Ja już jestem po lekturze, a Slavic Book dumnie patronuje tej książce. I ogromnie zazdroszczę Wam, że jesteście jeszcze przed lekturą, bo przygoda szykuje się fantastyczna! Tutaj znajdziecie recenzję Ad Astry bez spoilerów. A jeżeli jeszcze nie znacie historii o Uniwersytecie Magicznym na Łysej Górze, to zacznijcie od recenzji Sub Rosy.

2. Dom na kurzych łapach

Autorka:  Sophie Anderson
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Kobiece
Premiera:  29 stycznia 2020

Tę książkę także już czytałam! W oryginale ukazała się na rynku już wcześniej, a ja mam słabość do chatek na kurzej nóżce. Wizja Baby Jagi, jaką przedstawiła Sophie Anderson dosłownie zwaliła mnie z nóg. Nie jest to ani straszna Baba Jaga z polskich baśni ani ta pomocna z rosyjskich. To bardzo słowiańska Baba Jaga, której obraz zachwyci Was i bardzo zaskoczy. Nie zdradzę nic więcej, by nie psuć Wam niespodzianki.

3. Słowiański amulet

Autorka:  Renata Kosin
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Filia
Premiera:  29 stycznia 2020

O pierwszej części „Sióstr Jutrzenki” opowiadałam Wam przy okazji recenzji Nici Arachny. A teraz czeka nas ciąg dalszy!

Opis Wydawcy: W Przytulisku zachodzą wielkie zmiany. Niektórzy członkowie rodziny zostają, inni opuszczają rodzinne gniazdo i wyruszają szukać dla siebie nowego miejsca. W Warszawie, Petersburgu, Wilnie…
Ścieżki ich życia mimo to wciąż się przeplatają. Granice przeszłości i teraźniejszości zacierają się, a to, co wydawało się bez znaczenia, nagle staje się istotne. Historia lubi się powtarzać, czasem zaskakuje, skłania do refleksji i podejmowania nowych wyzwań. Michalina, praprawnuczka Arachny, z coraz większym zaangażowaniem zgłębia rodzinną przeszłość i podąża śladami przodków. W ten sposób poznaje sekret starego słowiańskiego amuletu. Srebrny wisior w kształcie kołowrotka, należący niegdyś do najbardziej tajemniczej członkini rodu, okazuje się kluczem do odkrycia największej rodzinnej tajemnicy. Nie otwiera jednak wszystkich drzwi. By je uchylić, trzeba zrobić i poświęcić więcej.

4. Czarna, czarna toń

Autorka:  Martyna Szkołyk
Premiera:  styczeń 2020

Opis z bloga autorki: Sięgnij po fantasy z głębi dzikiej puszczy. Tutaj konary wielkich drzew strzegą gwiezdnych konstelacji, na dnie jeziora mieszka licho, a Wilcy przemierzają sobie tylko znane ścieżki. I choć ukrywają się przed ludźmi, są bardziej ludzcy, niż chcieliby przyznać.

Który z tych tytułów najbardziej wpada Wam w oko?

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

8 komentarzy

Dodaj komentarz