zapowiedzi książkowe

Słowiańskie zapowiedzi książkowe | marzec 2021

Za oknem już czuć wiosnę i chciałoby się wierzyć, że z książkami, o których tutaj Wam dziś opowiem, będzie można niedługo wyjść na łąkę czy do parku i poczytać, wygrzewając się w słońcu. Zapraszam na pierwsze wiosenne zapowiedzi słowiańskich książek.

Dzieci starych bogów. Śmiech diabła

Dzieci starych bogów Agnieszki Mieli powracają w nowym, naprawdę imponującym wydaniu. Opis wydawcy brzmi następująco:

„Aine i Bertram, potomkowie dwóch Starych Rodów, nie mają pojęcia, że ich losy zostały nierozerwalnie złączone z Ziarnami Relenvel – legendarnymi istotami niemal równymi Bogom. Nie podejrzewają też, że wyrządzone im krzywdy są jedynie elementem gry, której stawka jest wyższa, niż ktokolwiek mógłby sądzić. Tym razem bowiem to ludzie zadecydują o wyniku starcia między bóstwami.”

Śladami pierwotnych wierzeń

Wydawnictwo Replika nas rozpieszcza! Kolejne fantastyczne wznowienie – Śladami pierwotnych wierzeń. Opis wydawcy brzmi:

„Skąd się wziął kult religijny? W jaki sposób ukształtowała się wiara w istnienie nieśmiertelnej duszy? Jak rozwijała się magia i jaką rolę odgrywa w życiu współczesnego człowieka? Jak wyglądały obrzędy i praktyki totemiczne oraz inne pierwotne formy wierzeń religijnych? Czym był demonizm? Jaki wpływ na ludzi miały demony opiekuńcze, a jak radzono sobie z demonami chorób i śmierci?

Wyczerpujące odpowiedzi na te oraz wiele podobnych pytań można znaleźć w książce Śladami pierwotnych wierzeń Leonarda Pełki.”

Żertwa – antologia opowiadań

Mam tutaj także coś dla wielbicieli zbiorów opowiadań! Wydawca opisuję Żertwę tak: „Literacka ofiara dla pradawnych Bogów. Piąta odsłona projektu „Słowiański Horror” trafiła pod skrzydła IX, a wraz z nią czołowi autorzy polskiej literatury grozy sięgający w rodzimą przeszłość, aby przywołać z niej upiory, których słowiańska ziemia nigdy się nie pozbyła. Przewrotne, oryginalne historie pełne zarówno krwawej makabry jak i mocno uderzającej w psychikę wywrotowej wizji naszej niestabilnej rzeczywistości dotrą do Was jeszcze w czasie trwającej pory Welesa, który poniekąd patronuje naszemu przedsięwzięciu.”

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.