zapowiedzi książkowe

Słowiańskie zapowiedzi książkowe | wrzesień 2020

Te zapowiedzi, są najważniejszymi jakie piszę na tym blogu. Wiecie dlaczego? Spójrzcie na pierwszy tytuł w tym zestawieniu i będziecie znali odpowiedź.

Czerwona baśń – Wiktoria Korzeniewska

Dziwnie jest się budzić w świecie, w którym ludzie zamawiają moją książkę, w którym wymieniam ją w słowiańskich zapowiedziach na własnym blogu. A skoro tu jest, to oznacza, że znajdziecie w niej słowiańskie motywy (choć czy mogłoby być inaczej?). Poniżej znajdziecie krótki opis Czerwonej baśni, a tutaj jest link, pod którym możecie zamówić ją na stronie wydawnictwa w przedsprzedaży w całkiem fajnej cenie. Do wyboru wersja papierowa i ebook. I już nie mogę się doczekać, aż wejdziecie do mojego lasu!

Opis wydawcy: W pewnej wiosce był obyczaj. Obowiązywał w czasach, kiedy jeszcze słyszano w lesie klaskanie, w południe unikano wychodzenia w pole, a kobiety szeptały o wilku, który uśmiechał się jak człowiek. Każdego roku, pierwszego dnia lata, wieś wspólnie wybierała jedną dziewczynkę. Nie najładniejszą, nie najzdolniejszą. Wybór zawsze padał na najbrzydszą w wiosce. Taką, której nikt nie chciał. Nawet jej rodzice. Ubierano ją w czerwoną pelerynę, aby była dobrze widoczna i wysyłano do lasu. I tak, na przestrzeni lat, dziesiątki Czerwonych Kapturków wędrowały tam, gdzie czekała na nie Ta.

Wysłannik – Paulina Hendel

W tym miesiącu czeka na nas także czwarty tom Zapomnianej Księgi Pauliny Hendel – Wysłannik. Jeżeli znacie serię Żniwiarz tej autorki, ale nie czytaliście jej drugiego cyklu, to polecam szybko nadrobić. Warto!

Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien

Opis wydawcy: Książka „Wśród polskich syren, rusałek, meluzyn, świtezianek i innych wodnych panien” Bartłomieja Grzegorza Sali to bogato ilustrowane kompendium przedstawiające 63 najsłynniejsze polskie syreny, nimfy i rusałki, które znane są z dzieł literackich i ludowych podań. Autor poświęca każdej bohaterce jeden rozdział – oprócz opisu i analizy postaci podaje jej pochodzenie, ewolucję i wpływ, jaki wywarła na kulturę. Dzięki lekturze możemy szczegółowo prześledzić losy Goplany, Juraty, Meluzyny czy też najpopularniejszej w Polsce wodnej panny – syrenki warszawskiej. To doskonała pozycja dla wszystkich amatorów legend i klasyki polskiej literatury.

Wróżd – Marcin Sindera

Opis wydawcy: Krwawe i niespokojne czasy przed panowaniem pierwszych Piastów. Draconis – potomek ludzkiej kobiety i boga Żmija – po latach tułaczki powraca na ziemię przodków, opętany żądzą zemsty. Chce odebrać dziedzictwo, które zostało mu skradzione, odzyskać godność, którą zdeptano. Na drodze do dopełnienia wróżdy – okrutnej zemsty rodowej, staje przeciwko niemu słowiański kniaź Popiołowłosy, władca grodu Giecz. To dopiero początek burzliwego ciągu zdarzeń, w którym główną rolę gra przeklęty, złakniony krwi miecz, Czerwień.
Czy zatrute żądzą zemsty serce wojownika uleczy dopełnienie starosłowiańskiej wróżdy? W  nowym wydaniu swojej pasjonującej powieści historyczno-fantastycznej Marcin Sindera zaprasza do tajemniczego, starosłowiańskiego świata wojów, żerców, rębajłów i spektakularnych bitew, które na długo pozostają w pamięci. „Wróżda” to pełnokrwiści bohaterowie, których losami będziesz żyć do ostatniej strony!

Na który tytuł czekacie najbardziej?

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

11 komentarzy

Dodaj komentarz