zapowiedzi książkowe

Słowiańskie nowości i zapowiedzi książkowe | maj/czerwiec 2019

Czerwiec jest bardzo ważnym miesiącem w słowiańskim świecie. Noc Kupały już tuż tuż i aż się prosi, by w okolicy tej daty wydać coś z naszymi rodzimymi motywami. Także owszem, pojawi się kilka ciekawie zapowiadających się powieści oraz… jedna perła!

NOWOŚCI

1. Wisznia ze słowiańskiej głuszy

Autor:  Aleksandra Katarzyna Maludy
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Szara Godzina
Premiera:  29 maja 2019

To  nowość z końcówki maja, którą mi podesłaliście. Z opisu wydawcy wiemy, że będzie to historia o Wiszni, pięknej dziewczynie, która prawdopodobnie jest córką bogini Makoszy.  Akcja ma się rozgrywać na terenach Rusi, Bizancjum i ziemiach, na których kiedyś powstanie państwo Polan. Brzmi zachęcająco?

2. Łowca. Zapomniana księga. Tom 3

Autor:  Paulina Hendel
Wydawnictwo:  We need YA
Premiera:  15 maja 2019

Łowca z cyklu „Zapomniana księga”, to wznowienie trzeciej części słowiańskiego, postapokaliptycznego cyklu (genialna okładka, We need YA!). Czytałam początek pierwszej części jakiś czas temu i z pewnością zamierzam wrócić do całości. Warto też zaznaczyć, że wydawca i autorka podkreślają, iż nie jest to ostatnia część cyklu.

ZAPOWIEDZI

3. Księżyc jest pierwszym umarłym. Gdzie diabeł mówi dobranoc. Tom 1

Autor:  Karina Bonowicz
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Initium
Premiera:  19 czerwca 2019

Już pierwsze zdanie z opisu wydawcy sprawia, że chcę sięgnąć po ten tytuł teraz zaraz! Zobaczcie: „Fascynująca mieszanina słowiańskich wierzeń, prastarych demonów, niesamowitych eliksirów i współczesności.” Dalej jest jeszcze lepiej! Pojawiają się legendy, miasteczko na Podkarpaciu o przecudnej nazwie Czarcisław i… (no, to już ciut schematycznie) osierocona siedemnastolatka, która trafia pod opiekę cioci. Tak, przeczytam i opowiem Wam czy warto. Możecie też nie czekać na moją opinię i sięgnąć po fragment książki, znajdziecie go . Uwaga! Wciąga!

4. Green Witch

Autor:  Murphy-Hiscock Arin
Wydawnictwo:  Wydawnictwo Kobiece
Premiera:  5 czerwca 2019

Nie jest to słowiańska powieść, ale wiem, że uwielbiacie tego typu książki, więc daję znać, że już niedługo ukaże się „Green Witch”, książka o magii ziół, kwiatów, olejków eterycznych i innych darów matki natury. Z przyjemnością do niej zajrzę!

5. Sub Rosa

Autor:  Anna Jurewicz
Wydawnictwo:  Aniversum
Premiera:  24 czerwca 2019

I to jest właśnie ta perła! „Sub Rosa” jest powieścią szczególnie bliską mojemu sercu. Zakochałam się w tej książce od pierwszego akapitu. Tak, jestem już po lekturze i mówię Wam z ręką na sercu: nie będziecie w stanie oderwać się od tej historii. To opowieść o uniwersytecie czarów, gdzie może przyjść każdy, nie ważne w jakim jest wieku, ważne, że czuje w sobie magię! I mieści się on w Polsce, na Łysej Górze. Słowem, lepiej czytelnik nie mógł sobie wymarzyć. Aż mam ochotę przeczytać ją jeszcze raz!

EDIT! Jeszcze jedna zapowiedź!

6. Dary bogów – Witold Jabłoński

Autor:  Witold Jabłoński
Wydawnictwo:  Genius Creations.
Premiera:  czerwiec 2019

Absolutnie fenomenalna interpretacji mitologii słowiańskiej, o której opowiadałam Wam tutaj, także ma w czerwcu swoją papierową premierę. Nie będzie już wymówki, moi drodzy, że nie lubicie audiobooków! Teraz każdy może po nią sięgnąć!

A jeżeli nie możecie się doczekać premiery i chcecie już teraz sprawdzić, jak smakuje ta powieść, to na stronie autorki jest pierwszy rozdział do pobrania.

Która z tych powieści najbardziej wpadła Wam w oko?

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

16 komentarzy

Dodaj komentarz