zapowiedzi książkowe

Słowiańskie zapowiedzi | luty/marzec 2024

W tym wpisie dowiedziecie aż o siedmiu nowych książkach ze słowiańskimi motywami! Nie wiem, kiedy my to wszystko przeczytamy… Ale wiecie, chyba nie będziemy narzekać na zalew slavic booków, prawda?

Słowiańskie premiery luty 2024

Luty przyniosł nam dwie cudowne powieści – obie będące drugimi częściami dylogii. Pierwsza to Tove. Królowa Duńczyków Grzegorza Gajka, świetnie zamknęła historię słowiańskiej księżniczki Tofy. Więcej o tej książce przeczytacie w recenzji. Drugi tytuł to Prawdziwe wiedźmy, ciąg dalszy Córek tamtych wiedźm. Może nie są to typowe slavic booki, ale w opisywanej w nich magicznej społeczności można odnaleźć sporo słowiańskich elementów, a świętowanie Dziadów w Prawdziwych wiedźmach na długo zostanie w mojej pamięci.

Słowiańskie premiery marzec 2024

Lepiej szykujcie sobie parę wolnych dni w marcu, bo tu nadchodzą aż 4 nowe tytuły! Przede wszystkim zakończenie trylogii Gołoborze Aleksandry SeligiStarucha. Jestem dumną patronką tej książki i mówię Wam – to jest powieść 2024 roku. Cała słowiańska społeczność potrzebowała tej książki. Wydawnictwo Dobra Literatura intryguje mnie ogromnie powieścią Kołatanie w nurcie realizmu magicznego. Opis książki obiecuje nam klimat słowiańskich wierzeń i zabobonów. Wydawnictwo Zysk zapowiada powieść Marty Mrozińskiej Jeleni sztylet o Borze mieszkającej obok puszczy pełnej słowiańskich stworzeń. A wydawnictwo Warbook pod koniec marca wyda Kwestii wiary Łukasza Kucharskiego, która – jeżeli się nie mylę – jest drugim tomem Ceny odkupienia.

A w kolejnych miesiącach…

O kwietniu zapewne powstanie oddzielny tekst, ale już teraz Wam szepnę, że widzę pyszną zapowiedź wydawnictw Bosz Sir Sofi i milczący las, którą wydawca zapowiada jako opowieść przygodową opartą na mitach słowiańskich i utrzymaną w duchu wierzeń dawnych Słowian.

Mała autopromocja – już mogę zdradzić Wam nieco więcej na temat mojego komiksu Słowiańskie mity i opowieści, który stworzyłyśmy wspólnie z Natalią Noszczyńską. Mamy już datę premiery – 5 czerwca 2024! I możecie zobaczyć, jak wygląda okładka.

To teraz powiedzcie, na co czekacie najbardziej?

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

Jeden komentarz

  • annabryla@gmail.com

    Oj, zdecydowanie czekam na Gołoborze i Kwestię Wiary..
    Natomiast Tofa, to jedno wielkie rozczarowanie. Pierwsza część opowiada raczej o bandzie facetów mających bzika na punkcie głównej bohaterki, której de facto w tej książce nie ma.Troche szkoda wywalonych pieniądzy na książce o „kobiecej głównej bohaterce” 🙁 🙁

Dodaj komentarz