zapowiedzi książkowe

Słowiańskie zapowiedzi książkowe | czerwiec 2021

Czerwiec jest szczególnym miesiącem dla slavic booków. Autorzy, autorki i wydawnictwa szczególnie ukochali sobie ten czas na wyznaczanie daty premier. Wiele z tych dat zbiega się z Nocą Kupały. Zobaczmy zatem, co ten miesiąc nam przyniesie w tym roku.

Axis Mundi

Biorąc pod uwagę ilość Waszych pytań o ten tytuł, jest to najbardziej wyczekiwany slavic book w tym roku! Trzecia część trylogii o Róży Świętojańskiej (tom I – Sub Rosa, tom II – Ad Astra) w końcu zdradzi nam jak to wszystko się skończy! I powiem Wam (bo ja już po lekturze), że będzie się działo tak, że Waszym ziemniakom obierki pospadają! Anna Jurewicz zabiera nas na Łysa Górę i nie tylko! I to w jakim stylu!

Slavic Book dumnie objął ten tytuł patronatem!

Droga do Wyraju. Demony Welesa. Tom 1

Opis wydawcy: Wąpierz Elgan wiódł w miarę spokojne życie, do czasu, gdy na jego drodze stanął Smęt. Pokraczny, śmierdzący demon, sprowadzony przez samozwańczego szamana, powoli popada w obłęd, który mogą ujarzmić tylko bogowie. Aby zapobiec katastrofie, jaką zwiastuje coraz gorszy stan niesfornego demona, wąpierz Elgan wyrusza na poszukiwanie lasu Czarnoboga, by oddać mu w opiekę istotę odrzuconą przez innych bogów.
Do wyprawy rychło dołącza piękna szamanka Dorada, dla której podróż okaże się prawdziwą lekcją życia, a nieco później rudowłosy Mirosław, skrywający niejedną tajemnicę. Elgan wraz z towarzyszami przemierza ziemie, na których ludzie wyprawiają uczty zaduszne, by przywołać dziady, a wiejskie baby i chłopi stoją w kolejkach po wróżby.
Podczas wędrówki Elgan i Dorada próbują rozwikłać zagadkę znikających z wiosek dzieci. Wszystko wskazuje na to, że w zbrodnie zamieszane są potężne siły z zaświatów. Im bliżej rozwiązania znajduje się Elgan, tym większe niebezpieczeństwo grozi Doradzie.
Czy Elgan zdąży odprowadzić Smęta do Czarnoboga, zanim demon oszaleje? Czy odkryje, kto stoi za porwaniami? Czy przy okazji uda mu się dowiedzieć czegoś o sobie? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, wystarczy wyruszyć w drogę do Wyraju!

Bajanki Słowianki

Opis wydawcy: W szkole próżno szukać wyczerpujących informacji na temat słowiańskiej kultury i rodzimych wierzeń. W najlepszym przypadku Słowianie pojawiają się jako ciekawostka. Właśnie dlatego to Ty musisz zadbać o wzbogacenie świata Twojego dziecka i poszerzenie horyzontów, bo nasze korzenie sięgają bardzo głęboko, a rodzima kultura jest absolutnie piękna!

Bajanki Słowianki zabiorą Was w świat słowiańskiej i ludowej kultury, barwnych legend oraz oczywiście wyłaniających się z mroku przeszłości słowiańskich demonów. Istoty te łypiąc ślepiami czasami sieją zamęt, a czasami wyciągają swoje szpony aby… pomóc.

Książka ukaże się także w formie audiobooka. Znajdziecie ją na stronie zrzutki.

Wiedma

O Wiedmie mogliście już czytać na Slavic Booku. Książka Moniki Maciewicz wydana wcześniej drogą selfpublishingu, wraca na księgarskie półki ponownie dzięki wydawnictwo Zysk i S-ka – z nową przepiękną szatą graficzną. Jeżeli wcześniej nie udało Wam się upolować tego tytułu, to teraz się nie wahajcie. I zapraszam do recenzji Wiedmy.

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

3 komentarze

Dodaj komentarz