Słowiańskie zapowiedzi książkowe | sierpień 2022
Sierpień totalnie mnie zaskoczył ilością słowiańskich zapowiedzi i to jakich! Trzy z nich to mój absolutny must read! I jestem ciekawa, czy których z tytułów Wam wpadnie w oko.
Bolko – Grzegorz Gajek
Chrobry nie jest moim ulubionym królem, ale ta książka nieco zmiękczyła moje serce. Już niedługo opowiem Wam o niej więcej!
Opis wydawcy: Na słowiańskich ziemiach rozbrzmiewa szczęk broni i chrzęst końskich kopyt. Starzy bogowie powoli odchodzą w niepamięć, ale jeszcze walczą. Na Połabiu plemiona Wieletów wzniecają powstanie, aby wyrwać się spod wpływu Cesarstwa, podczas gdy panowie Rzeszy szarpią się ze sobą o wpływy.
A pośród całej tej zawieruchy pewien chłopiec wraca do domu z dalekiej Północy, aby się ożenić i zostać kniaziem, aby się nauczyć, co to miłość i okrucieństwo, co to polityka i wojna. Jego imię brzmi Bolko Mieszkowic. Potomni nazwą go Chrobrym…
Demon. Zapomniana księga – Paulina Hendel
Jeżeli śledzicie Slavic Booka, to doskonale wiecie, że mam słabość do książek Pauliny Hendel. Nie ukrywam, że czekałam z zapartym tchem na jej kolejną powieść!
Opis wydawcy: Ostatni tom serii „Zapomniana Księga”! Brawurowy finał opowieści o Hubercie, który obudził się w świecie rządzonym przez słowiańskie demony!
Przyjaciele Huberta nie są pewni, czy można ufać Orłowskiemu — jest tajemniczy i niechętny do wszelkich rozmów. Czy on też naprawdę widział przyszłość? Czy chce uniknąć wojny? Przystanek w Grocie będzie tylko początkiem tego, co nadchodzi, a kompania Huberta z enigmatyczną Zuzą na czele odkryje kolejne tajemnice związane z tym, dlaczego doszło do przemiany świata.
Gdy duchy krążą między ludźmi, pora na żniwa, powiadają. Ścieżka, na którą wstąpią bohaterowie, skieruje ich do Wiatrołomu — czyli tam, dokąd prowadzą wszystkie drogi. Hubert nareszcie odnajdzie tego, który może wszystko zmienić, a usłyszane bajki owiane grozą okażą się nie aż takie straszne. Przynajmniej niektóre.
Zbliża się powódź, nadchodzi diabeł. Czy Hubertowi uda się znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania i czy uratuje tych, którzy są mu drodzy? A co, jeśli demony jednak wygrają tę walkę?
Czas Bogini – Ewa Kassala
Opis wydawcy: Początki państwa polskiego to czas niepokojów i napięć, to przesiąknięta krwią ziemia, powszechna przemoc i bezprawie, gwałty, niewolnictwo i handel ludźmi.
Z kart powieści wyłania się postać Mieszka I, władcy potężnego, choć pełnego sprzeczności, rozdartego pomiędzy pogaństwem a chrześcijaństwem, chęcią niesienia pokoju i koniecznością prowadzenia wojen, mężczyzny targanego namiętnościami, uwikłanego w sieć intryg i płomienny, acz burzliwy romans.
Czy najpotężniejszy z Piastów rzeczywiście przyjął chrzest w 966 roku? I jaką cenę zapłacił za przejście ze świata pogańskiego do Europy?
Mieszko doskonale wie, że przystąpienie do chrześcijańskiego imperium jest konieczne dla rozwoju państwa, jednak jest przywiązany do pogańskich bogiń i bożków, obrzędów i rytuałów, magii i amuletów oraz… kuszących kapłanek, z których najbliższą sercu jest Ragana.
Mity Słowian – Michał Łuczyński
Opis wydawcy: Mitologia każdego ludu opowiadała historię świata od momentu jego stworzenia po ostateczny kataklizm, była ona ciągłą opowieścią będącą zbiorowym przedstawieniem całościowej wizji świata i jego historii. Mitologia słowiańska, odtworzona z rozmaitych, rozproszonych wątków, połączonych w jednorodną ramę narracyjną (sieć fabularną, fabułę) czy pewien układ fabularny, nie była tu zapewne wyjątkiem. Historię świata i człowieka, którą opowiadała, w jakiejś części na pewno odziedziczyła po jeszcze starszej od niej mitologii indoeuropejskiej. O tej natomiast możemy już powiedzieć nieco więcej pewnego…
Tryzna. Antologia słowiańska
Opis wydawcy: Zapraszamy na tryznę, gdzie serwujemy szesnaście historii. Autorzy w swoje opowieści wpletli słowiańskie upiory, dawne legendy, dodatkowo okrasili je grozą i niekiedy szczyptą humoru. Zanurzcie się w czasach minionych oraz współczesnych i odkryjcie to, co skrywa się za kurtyną nierealności!