zapowiedzi książkowe

Słowiańskie zapowiedzi książkowe marzec 2020

Co słowiańskiego szykują na wiosnę wydawcy? Zapewniam Was, będzie co czytać! Znalazłam aż trzy ciekawe tytuły z marcową datą premiery, także będzie z czym zwinąć się pod kocem w Jare Gody. Zapraszam!

Śpiący Rycerze

Autorki: Fulińska Agnieszka, Klęczar Aleksandra
Wydawnictwo: Galeria Książki
Premiera:  25 marca 2020

To druga część cyklu Dzieci Dwóch Światów. I wydawca opowiada o niej tak: Hanka i Igor spotykają się ponownie, tym razem podczas ferii zimowych. Oboje są uczestnikami obozu na Podhalu, zorganizowanego przez ojca Igora pod patronatem mistrza Twardowskiego. Na obozie pojawiają się też inne dzieci dwóch światów, nie wszystkie w pełni świadome swego dziedzictwa

Pożegnanie z diabłem i czarownicą

Autor: Bohdan Baranowski
Wydawnictwo: Replika
Premiera:  10 marca 2020

Po fantastycznej książce W kręgu upiorów i wilkołaków już nie mogę się tej książki doczekać. Na stronie wydawnictwa możemy przeczytać o niej: Diabeł i czarownica są postaciami, które przywołujemy po dziś dzień. Nie zawsze jednak mamy świadomość, jakie znaczenie odgrywają w naszej kulturze. Profesor Bohdan Baranowski wyjaśnia, jak na przestrzeni wieków kształtował się wizerunek diabła i czarownicy.
Korzystając ze źródeł zarówno pisanych, jak i przekazów tradycji ustnej, pozyskanych w bezpośrednich rozmowach, autor stopniowo rozwiązuje zagadkę kiedy, skąd i dlaczego te postacie pojawiły się w kulturze. Ujawnia, jak ewoluowały, jaki stosunek do niej miał Kościół kiedyś oraz jakie stanowisko zajmuje współcześnie.

Na którą z tych książek czekacie najbardziej?

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *