otwarta książka na czarnym tle
zapowiedzi książkowe

Słowiańskie zapowiedzi książkowe
listopad 2019

Listopad książkowo wypadł o wiele skromniej niż poprzednie miesiące. Udało mi się wyszukać dla Was kilka tytułów, wśród nich jest jedna perełka! Opisałam ją jako pierwszą. Zapraszam do lektury. Jestem ciekawa, która z poniższych zapowiedzi książkowych najbardziej wpadnie Wam w oko!

1. Czas cieni – Magdalena Zawadzka-Sołtysek

Autorka:  Magdalena Zawadzka-Sołtysek
Wydawnictwo:  Underworld Kingdom
Premiera:  listopad 2019

„Czas cieni” to powieść, nad którą Slavic Book z dumą objął patronat. Ciąg dalszy serii Ślady Leszego, nie jest już krótką nowelką tak jak pierwszy tom „Ślad wody”. To cała powieść z masą zwrotów akcji i poruszeniem wielu bardzo ważnych i społecznych wątków. Fabuła ma miejsce w osadzie, którą znamy z pierwszego tomu. Zbliża się święto Dziadów, jednak powietrze przepełnione jest niepokojem, gdyż w ciemności lasu pojawił się ktoś, a raczej coś, pragnące ludzkiej ciepłej krwi…

2. W kręgu upiorów i wilkołaków – Bohdan Baranowski

Autor:  Bohdan Baranowski
Wydawnictwo:  Replika
Premiera:  26 listopada 2019

„W kręgu upiorów i wilkołaków” to wznowienie książki, którą szukałam po księgarniach i antykwariatach od dawna. Znajdziemy tutaj analizę demonicznych stworzeń słowiańskiego świata. Od zawsze słyszałam, że jest to obowiązkowa lektura dla każdego, kto interesuje się tematyką rodzimej mitologii.

3. Kociewskie demony ludowe – Natalia Zacharek

grafika z wydarzenia FB
Premiera książki „Kociewskie demony ludowe”

Autorka:  Natalia Zacharek
Premiera:  20 listopada 2019

Opis: Etnograficzna pozycja z antropomorficzno-postmodernistyczną refleksją prezentuje szereg opowieści i postaci wszystkich tych demonów ludowych, które przetrwały do początku XX wieku i zostały spisane przez etnografów, badających Kociewie.

Który z tytułów najbardziej wpada Wam w oko? 😉

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca twórczyni SlavicBook.pl – pierwszego miejsca w polskim Internecie całkowicie poświęconego książkom z motywami słowiańskich wierzeń. Autorka „Czerwonej baśni” – historii o Babie Jadze i lesie, do którego lepiej nie wchodzić, oraz komiksu „Słowiańskie mity i opowieści”. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Nigdy nie odmawia kawy i kromki chleba z masłem.

3 komentarze

Dodaj komentarz