Otwarta książka na pniu drzewa.
zapowiedzi książkowe

Słowiańskie zapowiedzi książkowe | marzec 2019

Wiosna niesie ze sobą nie tylko wodnisty zapach rozpuszczającego się śniegu i pęczniejących zielenią gałązek, lecz także i zapach świeżutkiej farby drukarskiej, a co za tym idzie – nowych słowiańskich powieści! Zapraszam! Wynalazłam dla Was aż trzy zapowiedzi książkowe!

1. Dziewczyna z wieży

Autor:  Katherine Arden 
Wydawnictwo: MUZA 
Premiera: 13 marca 2019

„Dziewczyna z wieży” jest kontynuacją powieści, o której niedawno opowiedziałam na blogu („Niedźwiedź i słowik„). Poznamy w niej dalsze losy Wasi i Słowika oraz dowiemy się jak się ma jej starsze rodzeństwo – Olga i Sasza. I… owszem, Morozko także będzie.


2. Okrutnik. Spełniona przepowiednia

Autor:  Aleksandra Rozmus
Wydawnictwo: WasPos
Premiera: 15 marca 2019

Jeżeli czytaliście pierwszą część tej historii – „Okrutnik. Dziedzictwo krwi” – to wiecie już, że w dalszej części tej historii żarty się kończą, a spełnienie przepowiedni, która zabrzmiała w tomie pierwszym, jest nieuchronne. Natomiast jeżeli jeszcze nie czytaliście pierwszego tomu, to doprawdy nie rozumiem na co czekacie, bo czas ucieka, a premiera kolejnej części jest w połowie marca.


3. Oczy uroczne

Autor:  Marta Kisiel
Wydawnictwo: Uroboros
Premiera: 13 marca 2019

Powiadają w lesie, że w tej książce natknąć się można na płanetnika i na wiłę, także… osobiście planuję owe natknięcie się. Nawet biorąc pod uwagę, że jeszcze nic a nic (wstyd!) Marty Kisiel nie czytałam, a do tego „Oczy uroczne” są trzecią częścią „Dożywocia”, a ja właśnie od nich zacznę przygodę z Martą (no skandal!). Zachowuję się jak strzyga albo zmora jakaś. A propos zmory, ta, co mi uciekła, nadal się nie znalazła. Nie dusi Was nic po nocy przypadkiem?


Na którą z tych książek czekacie? I których autorów już znacie? I czy Weles zamieni mnie w strzygę za przeczytanie „Dożywocia” nie po kolei?

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

2 komentarze

Dodaj komentarz