Otwarta książka leżąca na stole i kawa, obie przytrzymane kobiecymi dłońmi. Na świrdku napis graficzny: Słowiańskie zapowiedzi styczeń 2019
zapowiedzi książkowe

Słowiańskie zapowiedzi książkowe | styczeń 2019

Chciałoby się wejść w nowy rok ze stanowczym postanowieniem większej asertywności w kupowaniu zawrotnych ilości nowych książek, ale niestety… w tym roku nam się to nie uda! Wydawcy nie próżnowali i przygotowali dla nas aż trzy przepyszne słowiańskie zapowiedzi książkowe. Jedna z nich jest wznowieniem, a dwie kolejne nowościami. Zapraszam!

1. Czarty, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu.

Okładka do książki wydawnictwa Bosz "Czarny, biesy, zjawy. Opowieści z pańskiego stołu." przestawiająca stół ze świecznikiem. Trzy nogi stołu są zakończone kopytami, czwarta przypomina ludzką nogę.

Autorzy: Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona
Wydawnictwo:BOSZ
Premiera: 24 stycznia 2019

Dla mnie prawdziwa perełka! Książka będzie zawierała 11 historii, opowiadanych przy szlacheckim stole. Z pewnością się domyślacie, że może być bardzo słowiańsko, ponieważ owe historie traktować będą o czasach, gdy chrześcijaństwo mocno przeplatało się z dawną wiarą. Co więcej, źródłem do napisania tej książki, były podania staropolskie. Wydawnictwo Bosz zdecydowanie nie przestaje nas zaskakiwać!


2. Próba bogów. Plemiona tom 2

Okładka książkiu "Próba bogów. Plemiona tom 2" zachowana w zielonych tonacjach.

Autor: Łukasz Radecki
Wydawnictwo: Nowa Baśń
Premiera: styczeń 2019

Drugi tom z serii „Plemiona”! A ja jestem świeżo po przeczytaniu pierwszego i nie mogę się już doczekać premiery! Mimo że jestem zdecydowanie za stara na młodzieżową powieść, to od tej książki nie byłam w stanie się oderwać. Także z niecierpliwością czekam na drugi tom!


3. Zmorojewo

Okładka do książki "Zmorojewo" zachowana w tonacjach czerwieni i czerni, przedstawiająca las i kryjące się w nim stwory.

Autor: Jakub Żulczyk
Wydawnictwo: Agora
Premiera: 16 stycznia 2019

I na koniec ostatnia zapowiedź, a raczej już nowość, ponieważ dziś ma premierę. Jest to wznowienie wydanego po raz pierwszy w 2011 przez wydawnictwo Nasza Księgarnia „Zmorojewa”. Od dawna słyszałam, że w tej książce znajdę sporo słowiańskich stworów! A jako sroka okładkowa, nie będę się dłużej bronić i wydanie Agory z ogromną przyjemnością przygarnę!


Jestem bardo ciekawa wszystkich tych tytułów oraz tego, jaki jest w nich poziom słowiańskości.

I jak Wam się podobają słowiańskie zapowiedzi?
Polujecie na którąś z tych książek?

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

14 komentarzy

Dodaj komentarz