zapowiedzi książkowe

Słowiańskie zapowiedzi książkowe maj 2020

Przez ostatnie dwa miesiące świat stanął na głowie, wszyscy wiemy z jakiego powodu. Wydawcy poprzenosili premiery i w kwietniu pojawił się tylko jeden slavic book – Raróg Anny Sokalskiej. Natomiast maj zapowiada się niezwykle obficie w słowiańskie książki. Uwaga! Czytajcie do końca – czeka na Was prawdziwa bomba!

Audiobook Ślady Leszego – Magdaleny Zawadzkiej-Sołtysek

Seria Ślady Leszego doczekała się swojego audiobooka! Na chwilę obecną w wersji papierowej ukazały się Ślad wody i Czas cieni. Jeżeli znacie te historie, to z pewnością z przyjemnością wrócicie do nich w wersji audio. A jeżeli jeszcze nie mieliście przyjemności, to może właśnie na taką wersję książki się skusicie. Nie ma jeszcze konkretnej daty premiery, jednak chodzą słuchy, że może to się stać w maju.

Zielarka – Katarzyna Muszyńska

Opis wydawcy: W każdej legendzie tkwi ziarnko prawdy. Przez całe życie Marena wiedziała, że nie będzie jej wolno zakochać się i założyć rodziny. Nigdy nie opuści Góry Kujawskiej, a jej jedynymi towarzyszkami będą zielarki leczące mieszkańców Bydgostii. Każdego dnia uczono ją właściwości roślin i symptomów najróżniejszych choróbsk.
Okazało się jednak, że trzy przebiegłe Zorze miały względem niej zupełnie inny plan.

Powiernik. Bogowie i Stwory – F. M. Piątkowski

W tym miesiącu pojawi się także zbiór opowiadań ze świata Powiernika pt: Powiernik – Bogowie i Stwory.  Więcej informacji znajdziecie na facebooku autora.

Bestiariusz. Zwierzęta – Witold Vargas

Opis wydawcy: Po świetnie przyjętej serii „Bestiariusza słowiańskiego” jeden z jej autorów, Witold Vargas, przygotował kontynuację tego tytułu, tym razem całkowicie poświęconą zwierzętom. To one towarzyszyły człowiekowi od początku cywilizacji, żyjąc tuż obok i stanowiąc dla niego źródło przetrwania w postaci pożywienia i odzienia. Ich pradawne opisy zawierają mnóstwo nadprzyrodzonych, wręcz magicznych cech, dzięki czemu opisywane istoty stają się częścią pasjonującego świata fantastycznego. Autor po przestudiowaniu niezliczonej ilości opracowań etnograficznych, starych kronik, dokumentów, baśni, legend i podań starał się każdemu miłośnikowi słowiańskiej fantastyki ów świat znacząco przybliżyć.

EDIT: Atlas legend – Paweł Zych będzie miał premierę 16.06.2020

UWAGA! PRAWDZIWA NIESPODZIANKA!

Miesiąc przed oficjalną premierą ostatniego tomu ŻniwiarzaCzarny świt -Pauliny Hendel – wydawnictwo udostępniło książkę w wersji elektronicznej!

Będzie co czytać, prawda? 😉

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

6 komentarzy

Dodaj komentarz