Słowiańskie zapowiedzi książkowe czerwiec 2020
Pamiętam czasy, kiedy w ciągu roku pojawiały się ze dwie albo trzy słowiańskie książki. Teraz pojawia się ich tyle, że nie jestem w stanie nadrobić ich z miesiąca na miesiąc. Sami zobaczcie, co się będzie działo w czerwcu!
Czarny świt – Paulina Hendel
Opis wydawcy: Nadszedł czas ostatecznego starcia. Słowiańskie demony muszą odejść w zapomnienie! Magda odrodziła się po raz kolejny. Po powrocie z zaświatów, razem z piekielnym ogarem przy boku, uchroniła Feliksa przed rychłą śmiercią. To jednak dopiero początek ich kłopotów. Demony nie śpią i zaczynają się pojawiać nawet w biały dzień. Cała wieś Wiatrołom jest zagrożona, a wraz z nią świat zwykłych śmiertelników. Czy zły omen się sprawdzi i Nija powróci ze zdwojoną mocą? Czy śmierć bliskich przysłoni żniwiarzom zdrowy rozsądek? Władca demonów chyba nigdy nie da za wygraną! Koniec znanego wszystkim świata nadchodzi szybciej, niż się tego spodziewają…
Pogańskie Żądze – komiks
Opis wydawcy: Bogowie mitów celtyckich, słowiańskich i germańskich są równie wszechmocni, jak nienasyceni. U ich stóp gmatwają się ludzkie losy targane bezwzględną siłą pożądania. To, co niebiańskie, i to, co ziemskie splata się w legendach o nierozerwalnej z bólem rozkoszy. Pięć dawnych podań skupionych wokół cielesności opowiedzieliśmy na nowo w krótkich, nasyconych erotyką formach komiksowych,dopełnionych galerią ilustracji.
Topielice – Wilczyńska Sylvia
Opis wydawcy: W apartamencie na warszawskim Śródmieściu ginie pisarz. Sprawę prowadzą młoda, rozpoczynająca karierę prokurator Halszka Hardy i doświadczony komisarz Vincent Lewicki. Tymczasem w klubie na Bulwarach Wiślanych kelnerka odnajduje zwłoki barmana. Para bohaterów wpada na trop prasłowiańskiej sekty, która może mieć związek z obiema sprawami…
Atlas legend – Paweł Zych
Opis wydawcy: Bogato ilustrowana książka Atlas legend Pawła Zycha, autora popularnych Bestiariuszy słowiańskich, rozpoczyna nowy cykl poświęcony polskim podaniom. Podzielona na pięć części, przedstawia barwne historie z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Autor nie tylko przytacza opowieści z poszczególnych miast i wiosek, lecz przenosi je także na mapy, odwzorowując opisywane postaci, miejskie uliczki i zabytki architektoniczne.
Pamiętnik szeptuchy – Dorota Gąsiorowska
Opis wydawcy: Chropowata niebieska okładka, ledwie widoczny rysunek jaskółki i jedno słowo: Milda. Natasza nie ma pojęcia, dlaczego siwa zielarka Salma podarowała jej ten stary pamiętnik. Wręczając go, szeptucha powiedziała tylko: „Kiedy nadejdzie właściwy czas, zrozumiesz”.
Natasza nie planowała tej podróży. Chciała jedynie na moment wyrwać się ze stolicy, zapomnieć o toksycznej pracy i apodyktycznej matce. Ale od zagadkowego spotkania w leśnej chacie na Podlasiu dziewczyna widzi, że w jej życiu więcej jest pytań niż odpowiedzi.
Czy szeptucha rzeczywiście zna ją lepiej niż ktokolwiek inny? I skąd bierze się ta szczególna nić porozumienia łącząca Nataszę z poznanym przypadkiem Joachimem? Czy Aleks, który od początku wydawał jej się kimś wyjątkowym, pozwoli jej wytłumaczyć dwuznaczną scenę, jakiej był świadkiem? Tymczasem zbliża się święto przesilenia. W tym pełnym magii dniu, gdy nad wodami palą się ogniska, wszystko może się wydarzyć…
Jak sądzicie, który tytuł zapowiada się najciekawiej?
4 komentarze
Bibliotecznie
Topielice wydają się być interesujące 🙂 A do Żniwiarza wciąż się przymierzam i ciągle nam jakoś nie po drodze 😉
Wiktoria
Żniwiwarz – sztos! Skończyłam wczoraj i potrzebuję maski tlenowej 😀
Angela
Ja myślę, że każda z pozycji jest interesująca na swój sposób. A Atlas legend to z pewnością perełka! 😍
Wiktoria
Wiadomo 🙂 Każda! Tylko kiedy spać 😛