współczesna słowiańskość

Słowiańskie kalendarze 2023

Niby październik, a już niektórzy z Was wybierają kalendarze. Sporo z nich jest ze słowiańskimi motywami. Zebrałam w tym poście te, które udało mi się znaleźć. Mam nadzieję, że ten zbiór zainspiruje Was i się Wam przyda.

Słowiańskie kalendarze Decormint

Właśnie z Decormint 4 lata temu był mój pierwszy słowiański kalendarz. Są one naścienne, dość minimalistyczne – z grafiką na każdy miesiąc i z zaznaczonymi świętami słowiańskimi. I mają dość sporo miejsca do zanotowania czegoś w kwadraciku przy każdy dniu.

Czaromarownik

Notesowy kalendarz od wydawnictwa Kobiece już od lat wspiera wiedźmy, czarownice i nie tylko. Jest ślicznie wydany w środku, ma rozkład – pół strony na 1 dzień. A poza kalendarzem znajdziecie tutaj sporo informacji związanych z magią, ludowością, wicca i księżycem.

Słowiański kalendarz Małgorzaty Szumskiej-Dziczkowskiej

To druga edycja Słowiańskiego Kalendarza Małgosi Szumskiej-Dziczkowskiej i Alex Zappy. Twórczynie opowiadają o nim tak: Opowiemy Wam o słowiańskich demonach, zwłaszcza tych, których imię do dnia dzisiejszego przywołujemy, jak piszcząca bieda, czy licho, które nie śpi. Opowiemy też o sile drzew, do tej magicznej mikstury dorzucimy wiedźmowe rady, okrasimy to pięknymi ilustracjami i to co od nas otrzymacie, to pełna magii księga czarów, w której zaplanujecie swoje kolejne dni 2023 roku.

Kalendarz znajdziesz tutaj.

Kalendarz Hanny Doli

Kalendarza Hanny Doli chyba nie trzeba tutaj przedstawiać. Piękny, ścienny, wyjątkowy – jak co roku. Tym razem Hania zabiera nas w świat bogów i demonów. A jak wiadomo, tam wszystko może się wydarzyć.

Kalendarz znajdziesz tutaj.

Kalendarz Lili Serafin

Kalendarz Lili towarzyszy mi od dwóch lat. Uwielbiam jej styl, uwielbiam zmieniać jej obrazy co miesiąc, bo tak właśnie traktuję te kartki kalendarzowe – jak obrazy. I uwielbiam papier tego kalendarza. Zamówić możecie go u Lili na instagramie.

Slavic folklore

Kalendarz od Sanji Kolenko z nawiązaniami do słowiańskiego folkloru. 12 plansz, 12 miesięcy czyli 12 przepięknych grafik od Sanji. Oj, czuje w serduchu, że w kolejnym roku potrzebuję właśnie tego kalendarza na ścianie! Więcej informacji na instagramie Sanji.

Kalendarz MKowalska Art

Kolejny absolutnie przepiękny kalendarz słowiański, tym razem od MKowalska. Kalendarz jest ścienny i znajdziecie w nim 12 plansz – po jednej na każdym miesiąc. I oczywiście 12 prac MKowalskiej. Widze tutaj także miejsce przy każdym dniu na drobne wpisy oraz oznaczenia świąt. Więcej informacji znajdziecie na facebooku MKowalska.

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

2 komentarze

Dodaj komentarz