współczesna słowiańskość

Prezentownik Zmory 2022 – słowiańskie prezenty

W tym roku przygotowałam dla Was najtłustszy prezentownik jaki ten blog widział. Jeżeli szukacie słowiańskich prezentów dla swoich bliskich, jesteście w dobrym miejscu! Zapraszam do przeglądania!

Biżuteria od MerryMeet.Me

fot. MerryMeet.Me

Moja szkatułka na biżuterię jest pełna biżuterii od MerryMeet.Me. Jest tak bliska z naturą, że czasem można ją pomylić z prawdziwymi listkami, schowanymi w naszych włosach. Pobuszujcie tam koniecznie.

Biżuteria od Green Witch

fot. Green Witch

Biżuteria od Green Witch to w ogóle magia… Ania przygotowuje ją często specjalnie na potrzeby klientek. Przy zakupie można napisać, czego konkretnie się potrzebuje, a Ania dobiera odpowiednie do naszych potrzeb kamienie. Od lat noszę jej bransoletki na ręce i to w ilości hurtowej.

Bluza z Bebokiem od Gryfnie

www.gryfnie.com fot. Szymon Król

To mój tegoroczny hit. Cały sklep Gryfnie zauroczył mnie ogromnie (musicie tam wejść, by dowiedzieć się czemu), a znalazłam go właśnie bez tę bluzę z Bebokiem, którego noszę często i uwielbiam!

Słowiańskie święta od Hani Doli

fot. Hanna Dola

Jestem fanką tych świątecznych grafik Hani. Taki komplet byłby doskonałym prezentem! Chowane w jednej ramce i zmieniane wraz z biegiem roku są doskonałym przewodnikiem po słowiańskości i inspiracją do świętowania.

Słowiańskie kubeczki od OtoPorcelana

fot. otoporcelana.pl

Gdy zobaczyłam pierwszy raz te wzory od OtoPorcelana, to aż oczy mi się zaświeciły. Beboki, rusałki, strzygi – tak mogłabym pić herbatę i napary, a Wy?

Słowiański tatuaż od SleepyInkTattoo

graf. sleepyink

Jak dać tatuaż w prezencie? Ha! Poprzez voucher na przykład. Można go zamówić w prywatnej wiadomości u Oli ze Sleepy Ink. Ja jestem przez Olę widziarana od stóp do głów i polecam ją z ręką na serduchu.

PS można też taki tatuaż zdobyć podczas #SlavicSunday – szczegóły tutaj.

Las od Słoik z Lasem

fot. IG sloikzlasem

Dać komuś w prezencie las to jest… czaderska sprawa! Albo! Dać komuś warsztaty na samodzielne zrobienie lasu w słoiku! Ja byłam na takich warsztatach u Słoik z Lasem kilka lat temu i mój las nadal rośnie w wielkim słoju. To była genialna przygoda.

Kalendarz Słowian od EduDomo

fot. sklep.edudomo.pl

Drewniany kalendarz Słowian od EduDomo stworzony w oparciu o motyw graficzny pochodzący z zabytku archeologicznego jakim jest czara z Lepiesówki wydaje się być naprawdę ciekawym i oryginalnym prezentem – szczególnie dla osób zafascynowanych słowiańskością.

Kubeczki od Faramuszki

fot. faramuszka

Mnogość wzorów kubeczkowych u Faramuszki poprawia humor już przy samym przeglądaniu. Hasła, rysunki – wszystko z przeuroczym poczuciem humoru. Są leśne, ziołowe, zwierzątkowe i… przeróżne. Wejdźcie i zobaczcie. Ja nie wchodzę, bo mi się już w szafkach nie mieszczą…

Słowiańskie stwory od Martyny Koleniec

fot. Martyna Koleniec

Domowiki, lesze, biesy – wszystkie w postaci urokliwych stworów. Taki prezent pod choinką lub podłaźniczką to prawdziwy skarb. Zajrzyjcie do Martyny na insta, by zobaczyć więcej jest stworów albo od razu do jej sklepu.

Słowiańskie Kalendarze

O przyszłorocznych słowiańskich kalendarzach znajdziecie u mnie cały tekst. Uważam, że to świetny pomysł na prezent – nie tylko upiększają ścianę, ale wiele z nich ma wpisane też święta słowiańskie przy datach.

Oczywiście… slavic booki

[autopromocja] Nie zapominajmy, że słowiańskie powieści są najlepszym prezentem! Na tym blogu znajdziecie ogrom inspiracji! A gdybyście chcieli mieć moją „Czerwoną baśń” zapakowaną na prezent, to zamówcie ją u Wydawnictwa Aniversum od 1 do 10 grudnia – otrzymacie ją pięknie przyozdobioną świątecznie.

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

Dodaj komentarz