do druku

Kolorowanka: SŁOWIAŃSKI ROK

W tym miesiącu projekt jakim jest Slavic Book kończy 4 lata. Od 2019 roku opowiadam Wam o słowiańskich książkach. To spory kawał czasu dla mnie. Uwielbiam to! Opowiadać Wam o słowiańskości, pisać z Wami na instagramie i dzielić się z Wami tą pasją. I pojawiła się między nami tradycja, że z okazji urodzin Slavic Booka przygotowuję dla Was słowiańską kolorowankę!

Kolorowanki z dwóch ostatnich lat możecie znaleźć tutaj. A w tym roku mam dla Was coś specjalnego!

Kolorowankę… ale nie o książkach!

Wspólnie z Violą z AblaArt stworzyłyśmy dla Was kolorowankę-wyzwanie pod tytułem SŁOWIAŃSKI ROK!

Może to dobry rok, by uczynić go bardziej słowiańskim? By wejść głębiej w kulturę naszych słowiańskich przodków, dotknąć ich zwyczajów, mądrości… Jak to zrobić? Wypełniając punkty kolorowanki!

Powyżej macie link do pobrania kolorowanki za darmo. Można ją wydrukować w formacie A4 lub A3. Można kolorować też ją na tablecie. Jak tylko się Wam podoba.

Punkty-wyzwania są uporządkowane zgodnie z moją wizją kroczenia przez rok w zgodzie z cyklem przyrody, ale to tylko propozycja. Możecie śmigać absolutnie nie po kolei. Zrobić wszystko na raz, lub zacząć od końca. Wypełnić tylko te punkty, które się Wam podobają, albo zrobić tylko jeden. Weźcie z tej kolorowanki to, co Wam służy. Pokolorujcie ją w zgodzie ze sobą. Niech Wam umila ten rok.

Nie mogę się doczekać, aż zobaczę, jak będą wyglądać Wasze pokolorowane Słowiańskie Roczki. Jeżeli będziecie wrzucać je na instagram, koniecznie oznaczcie mnie @slavicbook i Violę @ablaart 🙂

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

Dodaj komentarz