zapowiedzi książkowe

Słowiańskie zapowiedzi | czerwiec 2024

Czerwiec to zdecydowanie ulubiony miesiąc wydawców jeżeli chodzi o słowiańskie premiery. Tym razem mamy ich aż cztery z czego… trzy przeczytałam przedpremiero a jedną napisałam sama. Zatem od razu Was uprzedzam, że wpis ten zawiera autopromocję oraz o pozostałych trzech tytułach będę Wam opowiadać na moich kanałach we współpracach reklamowych 🙂

Słowiańskie premiery – czerwiec 2024

Zaczynając od mojej dumy, nad która wspólnie z Natalią Noszczyńską pracowałyśmy dwa lata, chcę Wam przedstawić Słowiańskie mity i opowieści w komiksie. To książka dla dzieci od 6 roku życia. I nie powstałaby, gdyby nie Wy i Wasze liczne prośby o polecenie czegoś, co wprowadzi dzieciaki w słowiański świat. Ten pomysł chodził za mną od bardzo dawna, cieszę się ogromnie, że Nasza Księgarnia i Natalia zgodziły się uwierzyć w niego i wspólnie go stworzyć. Premiera 5 czerwca.

Sądny dzień Jagi Moder już recenzowałam na blogu, zatem odsyłam Was do tekstu o nim. Dodam tylko, że mam ogromną nadzieję, że sięgniecie po tę książkę w te wakacje. Ten debiut Was zaskoczy. Spodziewajcie się dobrze napisanego urban fantasy i sporej dawki polskich legend. Premiera 5 czerwca.

18 czerwca premierę ma pierwszy tom LeszygroduCórki bogini Mokosz. Tu znajdziecie sporo słowiańskości oraz wciągającej akcji. Ja tę powieść połknęłam niemal na raz. Od jej pierwszych stron weszłam do środka akcji i czułam się jej częścią.

Welesówna Miki Modrzynskiej to powieść, która mnie zaskoczyła. Zdecydowanie spodoba się fanom Pauliny Hendel. I akcja i klimat były dla mnie tu 10/10 ale zaskoczył mnie… A nie, tego Wam jeszcze tu nie zdradzę 😉

Dobrej lektury w czerwcu Wam życzę!

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

Dodaj komentarz