zapowiedzi książkowe

Słowiańskie książki w 2020 roku | zapowiedzi i plotki

Zwykle raczę Was zapowiedziami z miesiąca na miesiąc, opowiadając, co zostanie wydane. Tym razem mam dla Was zapowiedzi na cały rok! Zebrałam tu wszystko – fakty, plotki i domysły! Zapraszam!

Nie ma w tym zestawieniu niektórych tytułów, które miały premierę w styczniu, ponieważ już o nich pisałam tutaj.

Pewniaki – czyli zapowiedzi 2020 z datą premiery

Zima czarownicy – Katherine Arden

Mam wrażenie, że osoby, które czekają na polskie wydanie trzeciego tomu trylogii Zimowej Nocy, tworzą pewnego rodzaju grupę wsparcia. Na szczęście pozostał nam tylko miesiąc czekania na Zimę czarownicy!

Skrzypeczki płanetników – Mariusz Obiedziński

Już za miesiąc Novae Res wyda powieść o bardzo intrygującym tytule. Premiera 24 lutego. A tak brzmi fragment opisu: W przeddzień szesnastych urodzin Tomek otrzymuje od swojego dziadka niezwykły prezent – bardzo stare skrzypce. Nastolatek zauważa, że w instrumencie drzemie niezwykła moc: nawet delikatne poruszenie strun ma wpływ na zmianę pogody. Wkrótce do Tomka przybywają trzej płanetnicy, demony żyjące w chmurach, i domagają się zwrotu skrzypiec, twierdząc, że niegdyś należały do nich.  Jestem bardzo zaintrygowana!

Kukułka i wrona – Magdalena Wolff

I kolejna zapowiedź z bardzo intrygującą okładką. Wydawnictwo Oficynka tak opowiada o tym slavic booku: Wrena jednego dnia straciła wszystko. Ludzie, którym ufała, okazali się zdrajcami, a zawsze bezpieczny dom rodzinny – gniazdem żmij. Dlatego pomimo że matka ostrzegała ją przed duchami zamieszkującymi lasy, to właśnie tam poszukała ratunku. Ku swemu zaskoczeniu, znalazła go.

Popiel – Witold Jabłoński

O książce Witolda Jabłońskiego „Popiel” opowiadałam Wam tutaj, gdyż najpierw ta historia ukazała się jako świetnie zrobiony audiobook. A że nie każdy lubi taką formę powieści, to teraz ma świetną okazję, by nadrobić i sięgnąć po papierowe wydanie, które ukaże się już za miesiąc.

Pożegnanie z diabłem i czarownicą – Bohdan Baranowski

Po wydaniu „W kręgu upiorów…” wydawnictwo Replika wydaje kolejną książkę Bohdana Baranowskiego. Nic tylko skakać z radości. Nie jest to powieść, a pozycja popularnonaukowa. Na stronie wydawcy czytamy:
Diabeł i czarownica są postaciami, które przywołujemy po dziś dzień. Nie zawsze jednak mamy świadomość, jakie znaczenie odgrywają w naszej kulturze. Profesor Bohdan Baranowski wyjaśnia, jak na przestrzeni wieków kształtował się wizerunek diabła i czarownicy.

Badania nad wierzeniami Słowian. Wczoraj, dziś, jutro

Perła od Muzeum Mitologii Słowiańskiej! Jak czytamy na facebooku muzeum: To efekt pracy Grzegorza Antosika i Michała Łuczyńskiego, którzy o stan badań nad wierzeniami Słowian przepytali czołowych badaczy tego zagadnienia z Polski i zagranicy. Ponad trzydziestu naukowców wypowiedziało się na temat aktualnego stanu wiedzy o kulturze duchowej dawnych Słowian, a także o problemach i wyzwaniach badawczych związanych z tym zagadnieniem.

Czarna, czarna toń – Martyna Szkołyk

Bardzo czekam na tego slavic booka. Już sam tytuł jest tak obiecujący, że mam ciarki. Na blogu Martyny Szkołyk możemy przeczytać: Sięgnij po fantasy z głębi dzikiej puszczy. Tutaj konary wielkich drzew strzegą gwiezdnych konstelacji, na dnie jeziora mieszka licho, a Wilcy przemierzają sobie tylko znane ścieżki. I choć ukrywają się przed ludźmi, są bardziej ludzcy, niż chcieliby przyznać.

Zapowiedzi 2020 | bez daty premiery

Drzewo – Łukasz Wierzbicki

To jest książka, na którą już od dawna czekam. Audiobook Drzewa Łukasza Wierzbickiego! Szczerze? Okładka jest tak piękna, że to będzie pierwszy audiobook, który nie tylko będę chciała przesłuchać, ale i mieć na półce. Albo oprawić w ramkę i powiesić na ścianie. Jest na co czekać!

Axis Mundi – Anna Jurewicz

Nie tak często zdarza się pisarka, która konsekwentnie pisze tom za tomem. Anna Jurewicz tak właśnie robi. Pół roku po premierze Sub Rosy, otrzymaliśmy drugi tom – Ad Astrę. Zatem możemy być pewni, że w tym roku pojawi się tom trzeci i ostatni (?) cyklu o Uniwersytecie Łysogórskim.

Dzieci zimy – Magdalena Zawadzka-Sołtysek

Kolejną konsekwentnie piszącą jeden tom za drugim jest Magdalena Zawadzka-Sołtysek. Obiecała nam już trzeci tom serii Ślady Leszego na wiosnę, zatem czekamy! Dzieci zimy nadchodzą!

Leksykon Dzikich Kobiet – Anna Lewicka, Klaudia Migacz

Gdy Diana z Bardziej lubię książki podesłała mi link do zapowiedzi tej książki, musiałam sięgnąć po torbę papierową i trochę w nią pooddychać. Chcę. Tę. Książkę. Już. TERAZ! Opis na stronie wydawnictwa Bosz brzmi tak, jakby to miała być druga Biegnąca z wilkami. Proszę, niech już ją wydadzą…

Sucinum. Tajemnice bursztynowego szlaku – Camille O’Naill

Bardzo czekam na tę książkę, bo czuję moim zmorzym powonieniem, że może to być dobry slavic book. Tak brzmi fragment opisu: Od demona do demona. Tak mija czas niegdyś szanowanych Strażników Bursztynowego Szlaku. Zapomnieni ścigają pozostałych przy życiu magicae, praktykując zapomnianą religię dawnych Słowian – więcej na Lubimy Czytać lub na IG autorki.

Czarny świt – Paulina Hendel

Już na 100% wiemy, że piąty tom cyklu Żniwiarz ukaże się jeszcze w tym roku, możemy o tym przeczytać na instagramie autorki. Nawet znamy jego tytuł – Czarny świt.

WYGDYBANE ZAPOWIEDZI 2020

A teraz trochę pogdybamy, bo jest kilka serii, gdzie autorzy zapowiedzieli ciąg dalszy. A zatem po spekulujmy trochę!

Czwarty tom „Łowcy” Pauliny Hendel

To nie gdybanie, a raczej już potwierdzona informacja – będzie ciąg dalszy. Na instagramie autorki można przeczytać: Dzięki We need YA już za chwilę mogę brać się do pracy nad kontynuacją przygód Huberta i spółki.

Druga część Jagi Katarzyny Bereniki Miszczuk

Sporo osób czeka na ciąg dalszy historii Jagi z serii „Kwiat paproci” i jest na to spora szansa, bo gdy autorka mówi, że ma już pomysł, to czytelnik wie, że będzie dobrze!

Trzeci tom Wilczej doliny Marty Krajewskiej

Czekamy także z wypiekami na twarzy na trzeci tom Wilczej doliny. Ci, co śledzą Martę Krajewską na jej instagramie, wiedzą, że prace nad tą częścią trwają. Zatem uzbrajamy się w cierpliwość, nie poganiamy i… może jakiś reread poprzednich części?


I jak Wam się podobają zapowiedzi 2020? Powiedzcie mi, na którą z tych książek czekacie najbardziej?

Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca właścicielka slavicbook.pl - bloga o książkach z motywami słowiańskich wierzeń. Uzależniona od kawy i baśni. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Niejednokrotnie przyłapana na zachęcaniu do czytania. Opowiedziała światu "Czerwoną baśń". Ostatni raz widziana przy poszukiwaniu kwiatu paproci.

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.