słowiański blog

3 słowiańskie blogi | SHARE WEEK 2019

Słowiańskich miejsc w sieci jest obecnie całkiem sporo. Jednak takich, które wywołują uśmiech, dzielą się wiedzą i nie popadają w skrajności jest… no cóż, skrajnie mało. Dlatego z okazji kolejnej edycji Share Week Andrzeja Tucholskiego postanowiłam opowiedzieć Wam o moich trzech ulubionych słowiańskich miejscach, które z ogromną przyjemnością zgłaszam do Share Week’a.

Babskie Gusła

Kiedy potrzebuję sprawdzonej, potwierdzonej naukowo wiedzy, pozbawionej wszelkich przekłamań, bez zastanowienia się idę na Babskie Gusła. Co więcej, każde słowiańskie święto czy wydarzenie nie może się obyć u mnie bez tradycyjnego czytania artykułu z tej strony. Jeżeli szukacie rzetelnej wiedzy na temat słowiańskości, to właśnie tutaj ją znajdziecie.

Bewildered Slavica

Monika to taki mobilny wulkan energii, który podróżuje po całym świecie i zaraża ludzi swoją radością. I wszystko to opisuje u siebie na blogu, przeplatając słowiańskimi historiami o tradycjach, ziołach i obrzędach. A ostatnio zaczęła także robić biżuterię – bardzo słowiańską. Mówiłam, że wulkan? Doprawdy, nie mam pojęcia czy ta kobieta kiedykolwiek chodzi spać. Słowem, jeżeli macie zły dzień, zajrzyjcie na jej bloga, wyjdziecie stamtąd z bananem na twarzy.

Saturday Arts

Byłam fanką Janki zanim Janka jeszcze o tym wiedziała, a teraz mogę to ogłosić wszem i wobec. Bo widzicie… Janka tworzy przepiękne grafiki. PRZEPIĘKNE! I do tego… słowiańskie (stworzyła też książkę z tymi grafikami, o której niedawno Wam opowiadałam). Mogłabym przeglądać jej profil na instagramie godzinami od początku do końca, bo takiego stylu jak u niej, nie widziałam nigdzie. Co więcej, do stworzenia każdej grafiki przygotowuje się przekopując się przez masę informacji o słowiańskiej postaci, którą właśnie zamierza stworzyć. Koniecznie do niej zajrzyjcie.

Czym jest Share Week?

Share Week to nic innego, jak dzielenie się blogami, które się uwielbia, przy okazji dając im szansę wypromować się. Projekt ten stworzył w 2012 roku Andrzej Tucholski i od tego czasu co roku na wiosnę ogłasza kolejny tydzień dzielenia się dobrociami blogosfery. I tak, każdy może wziąć w nim udział, wystarczy tylko:

  • napisać na swoim blogu wpis o blogach, które lubimy,
  • wypełnić głoszenie na blogu Tucholskiego, zgłaszając w nim 3 ulubione blogi,
  • trzymać kciuki za wybranych twórców.

To jak? Opowiesz, które blogi Ty uwielbiasz?

W. ↟

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Visit Us On InstagramVisit Us On Facebook